Start arrow Informacje różne

ULC

===Forum 7 eds===

Dowództwo Generalne

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych

Inspektorat Wsparcia SZ

Inspektorat Uzbrojenia

polska zbrojna
 
Przegląd artykułów w sekcji
Dron jako taksówka Poleć znajomemu

Wybrana grafika

Określenie dla drona jako latającej taksówki może zostać zrealizowane przez startup Urban Air Port w Wielkiej Brytanii.

W miejscowości Coventry realizowany będzie projekt mini portu lotniczego wykorzystującego elektryczne drony (bezzałogowe urządzenia startu i lądowania eVTOL). Wygrał on konkurs pod nazwą Future Flight Challenge. Nagroda 1,2 mln funtów pochodzi z pieniędzy rządu Wielkiej Brytanii i prywatnych firmy Hyundai. Celem jest przetestowanie wpływu dronów na środowisko. Czy w sposób zrównoważony, mogą zintegrować się z infrastrukturą miasta.

Czytaj całość
 
SM-1 w Muzeum Lotnictwa w Krakowie Poleć znajomemu

Wybrana grafika

Od 1963 r. Muzeum Lotnictwa w Krakowie udostępnia polskie i światowe dziedzictwo lotnicze. 12 stycznia 2021 r., kolekcję powiększono o kolejny eksponat. Wyremontowano śmigłowiec SM-1, który był pierwszym w Polsce śmigłowcem produkowanym seryjnie. Od 1956 r. produkowano go w WSK Świdnik na licencji radzieckiego Mi-1.

Czytaj całość
 
Sesja zdjęciowa 18 sierpnia 2020 r. Poleć znajomemu

Wybrana grafika

18 sierpnia 2020 r. odbyła się niecodzienna sesja zdjęciowa samolotów Mig-29, Mig-29 UB, SB LIm-2 i samolotu XtremeAir XA41 w locie z okazji Święta Lotnictwa. Udało się zgrać samoloty śmigłowe z odrzutowymi, historię i współczesność. Z pokładu Casa C-295 zdjęcia wykonywali: Sławomir Hesja Krajniewski, Piotr Gubernat, Piotr Łysakowski, Piotr Wróblewski, Zbyszek Moszczański, Mirosław C. Wójtowicz, Maciej Szamałek, Konrad Kifert. Gratulacje !

Czytaj całość
 
Sprawdź przed lotem Poleć znajomemu

Wybrana grafika„Sprawdź, zanim polecisz” ostrzega Urząd Lotnictwa Cywilnego. Z przeprowadzonych kontroli wynika, bowiem, że nie wszystkie loty rekreacyjne organizowane w Polsce są bezpieczne.

 

Czytaj całość
 
Mi-2 Kania do muzeum Poleć znajomemu

Wybrana grafika

 

21 maja 2020 r. Muzeum Lotnictwa Polskiego wzbogaciło się o nowy eksponat – śmigłowiec PZL Kania, przekazany przez Biuro Logistyki Komendy Głównej Policji. Śmigłowiec ten, numer seryjny  900301, rej. SN-51XP przez wiele lat był użytkowany przez Sekcję Lotnictwa Policyjnego Krakowie, mającą swoją siedzibę na terenie Muzeum.

Czytaj całość
 
Śmigłowce dla Wojsk Specjalnych Poleć znajomemu

Wybrana grafika

20 grudnia 2019 r. w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie odbyła się uroczystość przekazania dla Wojsk Specjalnych czterech zamówionych średnich śmigłowców wielozadaniowych S-70i Black Hawk International, przeznaczonych do transportowania komandosów GROMU. Tym sposobem powstał drugi po 7.eds komponent lotniczy w Wojskach Specjalnych.

 

Czytaj całość
 
Śmigłowce dla 7.eds Poleć znajomemu
Wybrana grafikaZamówione w stycz­niu Black Hawki są pierw­szymi fabrycz­nie nowymi śmi­głow­cami zaku­pio­nymi dla SZ RP od 2010 r., kiedy MON – w ramach pil­nej potrzeby ope­ra­cyj­nej – zde­cy­do­wał się na zakup pię­ciu rosyj­skich Mi-17 – 1W do zaspo­ko­je­nia potrzeb PKW Afganistan (nota­bene także bez prze­targu).
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 12 z 56
 

EASA Regulation

Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych

Niezależne Forum o Wojsku

Gapa technika