Start

ULC

===Forum 7 eds===

Dowództwo Generalne

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych

Inspektorat Wsparcia SZ

Inspektorat Uzbrojenia

polska zbrojna

Kolporter RSS

 
Black Hawk w Powidzu Poleć znajomemu

Od kwietnia 2018 r. żołnierze amerykańskiej marynarki wojennej rozpoczęli budowę stanowisk postojowych dla śmigłowców Black Hawk w Powidzu.

Zgodnie z komunikatem US Navy w kwietniu w Powidzu rozpoczęto budowę grupy stanowisk postojowych, przeznaczonych dla śmigłowców UH-60 Black Hawk. Prace są realizowane przez żołnierzy 11 Morskiego Mobilnego Batalionu Budowlanego (NMCB), na korzyść należącej do wojsk lądowych (US Army) 1 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Każde z tych stanowisk ma wymiary 30 na 50 stóp (ok. 9 x 15 m) i sześć punktów cumowania, pozwalających dodatkowo zabezpieczyć postój śmigłowców. W komunikacie US Army podkreśla się, że podejmowane działania związane są z wsparciem Europejskiej Inicjatywy Odstraszania (European Deterrence Initiative).

Nowe stanowiska będą mogły być wykorzystane między innymi przez śmigłowce z zespołami ewakuacji medycznej i takie jest podstawowe założenie Amerykanów.

Baza w Powidzu jest jednym z punktów stacjonowania amerykańskiego lotnictwa wojsk lądowych na wschodniej flance NATO. Obecnie nieliczne jednostki bazujące na stałe w Niemczech wspierane są przez siły rotowane ze Stanów Zjednoczonych na zasadzie obecności ciągłej, w sile brygady ze śmigłowcami Apache, Chinook i Black Hawk. Dziś tę rolę pełni 1 Brygada Kawalerii Powietrznej.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 

Sonda

Jakie uzbrojenie i wyposażenie powinno się dokupić do polskich samolotów F-16
 

EASA Regulation

Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych

Niezależne Forum o Wojsku

Gapa technika

Odwiedzający