Start

ULC

===Forum 7 eds===

Dowództwo Generalne

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych

Inspektorat Wsparcia SZ

Inspektorat Uzbrojenia

polska zbrojna

Kolporter RSS

 
Mi-8 T lądował w Jaśle

Wybrana grafika
26 listopada w czwartek ok. godziny 15:30 wylądowała na łące koło stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle śmigłowiec Mi-8 T należący do ONZ.

 Wybrana grafika

Czytaj całość
 
Lądowanie w terenie przygodnym

logo 7.eskadry działań specjalnych2 listopada 2015 r. w godzinach popoludniowych trzy śmigłowce Mi-17 i cztery W-3 Sokół lądowały w terenie przygodnym niedaleko Osieka nad Notecią (gmina Wyrzysk w Wielkopolsce). Do lądowania zmusiła pilotów gęsta mgła. Śmigłowce leciały do KOL w Mirosławcu na szkolenie poligonowe w Nadarzycach.

 Wybrana grafikaWybrana grafika

Czytaj całość
 
Raptor w Łasku

31 sierpnia do 32.Bazy Lotnictwa Taktyczego w Łasku przyleciały 2 samoloty typu F-22 Raptor z 95 eskadry myśliwskiej z bazy w Tyndall na Florydzie. Te jedne z najnowocześniejszych samolotów bojowych na świecie były poraz pierwszy w Polsce.

32blot.wp.mil.pl

Czytaj całość
 
Caracal w Powidzu

Wybrana grafikaNa lotnisku 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu od 12 maja trwają loty śmigłowca Caracal H225M. Szefem grupy weryfikacyjnej jest płk Adam Marciniak z Inspektoratu Uzbrojenia, testy są ostatnim etapem oceny złożonej oferty.

Czytaj całość
 
Drugi dron zginął
Wybrana grafika"Podczas treningu operatorów bezzałogowych statków powietrznych jednej z jednostek wojskowych na poligonie w Nadarzycach zaginął samolot FlyEye. Obecni na miejscu żołnierze wszczęli poszukiwania. Ponieważ nikt nie zgłosił znalezienia bezzałogowca ani wyrządzenia przez niego szkody, zakładamy, że samolot wylądował z dala od siedzib ludzkich, być może w terenie lesisto-jeziornym" - brzmi komunikat na stronie internetowej Dowództwa Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnych.
 
Caracal !

Wybrana grafika

Jak już od dawna przypuszczaliśmy, jako JEDYNA, firma Airbus Helicopters została zaproszona do etapu prób sprawdzających własności lotno-techniczne śmigłowca Caracal.

 

Czytaj całość
 
Przyczyna katastrofy A320

Wybrana grafika

 Wybrana grafika

24 marca, na po­łu­dniu Fran­cji w Al­pach, rozbił się samolot Air­bus A320 linii Ger­man­wings (rejs 4U 9525). Zginęło 150 pasażerów i członków załogi. Le­ciał z Bar­ce­lo­ny do Dus­sel­dor­fu. Znik­nął z ra­da­rów ok. godz. 11.20. Szcząt­ki maszy­ny odnalazła fran­cu­ska żan­dar­me­ria. Prawdopodobną przyczną katastrofy był świadomy samobójczy zamach drugiego pilota. W kabinie nie było kapitana samolotu, a po wyjściu nie został on ponownie wpuszczony. Dostęp do kabiny był wzbraniany przez przestawianie przełącznika w położenie "Lock".

Czytaj całość
 
Zielone ludziki?

9 marca 2015 r. w Karpaczu ćwiczono wysadzanie desantu w górach z dwóch śmigłowców Mi-17. Lądowisko było blokowane przez jednego żołnierza...

 

Czytaj całość
 
Kto sprzeda Polsce 70 śmigłowców?

 kto sprzeda śmigłowce Polsce?W przetargu uczestniczą:

  • amerykanie z konsorcjum Sikorsky International Operations Inc. (Sikorsky Aircraft Corporation (SAC) i Polskie Zakłady Lotnicze z Mielca) z Black Hawkiem;
  • francuzi z konsorcjum Airbus Helicopters i Heli Invest Sp. z o.o. z EC-725 Caracal;
  • włosi z Agusta Westland i Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL Świdnik z AW149.
Czytaj całość
 
EC725 Caracal ?

sil służba inżynieryjno-lotnicza wykona obsługi na wszystkimCaracal? Który śmigłowiec zakupi Polskie Wojsko?

NH90, AW149, S-70 Black Hawk czy EC725 Caracal ? Niedługo rozstrzygnięcie przetargu. Ostateczny termin przedłużono już kolejny raz (poprzednio do 28.11.2014 r.) teraz do 30 grudnia 2014 r. Porównajmy ich właściwości lotno-techniczne i użyteczność. Na razie na czele Caracal, ale konkurencja kontratakuje ...

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 15 - 28 z 55
 

Sonda

Jakie uzbrojenie i wyposażenie powinno się dokupić do polskich samolotów F-16
 

EASA Regulation

Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych

Niezależne Forum o Wojsku

Gapa technika

Odwiedzający